اطلاعات عمومی

تشخیص کفش تقلبی از اصل

موارد بسیاری وجود دارند که در آنها فروشنده جنسی را با نام و برچسب اورجینال و اصل بودن به مصرف کننده فروخته و مخاطب بعد از دریافت بسته خود و یا بعد از مدتی متوجه فیک بودن آن محصول می شود. از طرفی با وجود شرایط امروزی نیز، اعتماد به سایت ها و فروشگاه هایی که محصولات خود را با عنوان اصل و اورجینال می فروشند کار آسانی نبوده و نیاز به تحقیق و اعتماد دارد. یک از این کالاها کفش بوده که به دلایل متعددی مخاطب باید قبل اقدام به خرید آن، در مورد فروشگاه مورد نظر تحقیق کرده و تا حدودی به آن اعتماد داشته و همچنین از روش های تشخیص کفش تقلبی از اصل اطلاع داشه باشد. از  فروشگاه های فروش آنلاین قابل اعتماد، سامان شوزز با فروش کفش های خارجی اورجینال و های کپی بوده که طی یک دهه تجربه کاری در این زمینه رضایت کامل مشتریان خود را جلب کرده است. کاربران می توانند برای خرید کفش های کپی و اورجینال با مناسب ترین قیمت و بهترین کیفیت به سایت سامان شوز اعتماد نمایند.

چگونه کفش فیک از اورجینال را تشخیص دهیم؟

طی دهه های اخیر در زمینه خرید و فروش کفش های شرکت های آدیداس, نایک, اسکیچرز, آسیکس و شرکت هایی از این جمله فعالیت داشته که از پرطرفدار ترین برند های کفش بوده و بیشترین میزان فروش را داشته اند. با توجه به قیمت، کیفیت و محبوبیت بالایی که این برند ها از آنها برخوردارند، قطعا افراد سودجو زیادی پیدا می شوند که از شهرت محصولات این کمپانی ها سوء استفاده نمایند. به گونه ای که هزینه ی واردات و تولید کفش های فیک به مقدار قابل توجهی از کفش های اورجینال کم تر بوده اما سود آن را به همان میزان در نظر خواهند گرفت. در بسیاری از موارد نیز افرادی وجود دارند که کفش های کپی را با نام و قیمت کفش های اصل  به مشتری می فروشند. چنین مواردی از کلاه برداری هم در خرید های حضوری و هم در خرید های آنلاین و غیر حضوری مشاهده می شوند. البته که مخاطبین می توانند با اعتماد و خرید کفش سامان شوزز با خیال راحت از جنس کالا مطمئن باشند.

کفش فیک و اورجینال

 

تفاوت های کفش اصل و تقلبی

افراد زیادی وجود دارند که با دقت و ظرافت کار بالا، قادر به کپی کردن مشخصات ریز و درشت انواع برند های کفش اورجینال هستند. اگر شما نیز مانند هر مخاطب دیگری نمی خواهید هزینه و پولی که صرف خرید کالای اورجینال می نمایید به هدر برود، در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا از اصلی ترین و پر کاربرد ترین روش های تشخیص کفش فیک از اورجینال حتی با ریز ترین جزئیات نیز مطلع شوید.

– تفاوت ظاهر کفش اصل و تقلبی

اولین موضوعی که هر کسی هنگام خرید کفش اورجینال به آن توجه می کند، ظاهر آن است. احتمالا مخاطب تصور می کند که این کار بسیار سخت است اما این گونه نبوده و تنها با کمی تحقیق و دقت بالا می توان به راحتی کفش فیک را از اورجینال تشخیص داد. افرادی که کالا ها را کپی می نمایند دقت بسیار و توجه به خصوصی را صرف کار روی ظاهر محصول می کنند. این تولیدی ها سعی دارند تا جایی که امکان دارد کفش ها را شبیه به اورجینال آنها تولید کنند اما با این حال تفاوت های قابل توجه و تشخیصی در مقایسه با کفش اصل دیده می شود. البته در یک سری موارد و به دلایلی شرکت تولید کننده کالای اصل خود دست به تولید محصولات فیک و های کپی می زند که با این وجود باز هم امکان تشخیص کفش اصل از تقلبی وجود دارد. هر فردی از این موضوع خبر دارد که لوگو در هر برندی حرف اول را در شناخت آن می زند. افرادی که محصولات برندی را کپی می کنند, تنها با ایجاد تغییرات جزئی در لوگو و نوشته های روی کالا آنها را به خط تولید می سپارند که البته می توانند تغییرات بسیار ریز و یا بسیار فاحش باشند. تغییرات شامل تفاوت ظاهر و قالب لوگو، کوچک یا بزرگ بودن فونت متن، غلط املایی، کلمات یا خطوط و نقاط اضافی، رنگ و… هستند. در صورت یافتن کوچک ترین تفاوتی، حتی اضافه و کم بودن یک نقطه ریز مطمئن باشید که جنس تقلبی و فیک است.

تفاوت ظاهر کفش اصل با تقلبی

 

– ساختار کفش کفش اصل

ساختار، جنس زیره و کفی کفش های فیک و اصل بسیار با هم تفاوت دارند و از دیگر موارد ضروری هستند که باید هنگام شناسایی کفش تقلبی از اصل به آنها توجه کرد. قطعا زیره کفش های اورجینال از مواد اولیه با کیفیت و بهتری ساخته شده و به نسبت جنس فیک از مقاومت و انعطاف بالایی برخوردار هستند، اما در مقایسه با آنها، زیره ی کفش های فیک به طور معمول از پلاستیک نامرغوب و رنگ شده ساخته می شوند.

تشخیص کفش تقلبی از اصل

 

برخورداری از کفی طبی در کفش های اصل
انواع کفش های اصل از جمله ورزشی و مجلسی دارای کفی های طبی بوده که باعث می شوند هنگام پیاده روی و فعالیت در پاها درد کمی احساس شود و بعد از فعالیت نیز خستگی به کمترین حد ممکن خود برسد. برجستگی های کفی کفش اصل به گونه ای طرحی شده اند که هماهنگ با برجستگی های زیره آن باشند و همچنین دارای لوگو شرکت خواهند بود. کفی های فیک به هیچ عنوان شبیه کفی های اصل نبوده و به محض پوشیدن کفش، مخاطب می تواند تفاوت فاحش آنها را احساس کند چرا که کفی تقلبی از مواد ارزان قیمت و بی کیفیت ساخته شده و دارای خاصیت طبی نیز نیست.

 

تشخیص کفش تقلبی از اصل

 

– برخورداری لایه های داخلی کفش اصل از فوم

کفش های ورزشی اصل در قسمت پشت پاشنه پا، زبانه و دیواره های کفش دارای پد هایی از جنس فوم هستند که راحتی و محافظت از پا ها را بر عهده دارند. چنین قابلیتی در کفش های فیک وجود نداشته و در صورت وجود داشتن, لایه ها نازک بوده و از آسیب دیدن پا جلوگیری نخواهند کرد و می توان گفت حتی امکان آسیب دیدن را بالا می برند. فوم هایی که در کفش های اصل قرار دارند بجز محافظت در برابر ظربه به پا ها فضای راحتی را می دهند تا بعد از ورزش، فعالیت و پیاده روی های طولانی نیز درد و خستگی بسیار کمی در پا ها احساس شود.

 

تشخیص کفش تقلبی از اصل

 

– وزن معین کفش های اصل

مهم نیست مخاطب کفش مورد نظر خود را از کجا خریداری می نماید، وزن تمامی لنگه های تولید شده از یک کفش از قبل تعیین شده است. هر قسمت کفش اورجینال از جمله رویه، زبانه، کفی، بند ها و بخش های دیگر آن دارای وزن مشخصی هستند که این موضوع باعث می شود به طور کلی کفش دارای وزن به خصوصی باشد. به گونه ای که اگر شما یک جفت کفش اصل آدیداس را در آمریکا خریداری کنید و یک جفت اصل از همان کفش را در ایران بخرید و وزن آن ها را با یکدیگر مقایسه نمایید، هیچ تفاوتی بین وزن آنها پیدا نخواهید کرد. نکته دیگری که وجود دارد این است که در کفش های اورجينال وزن لنگه راست و چپ آن با هم تفاوت دارد که خود از جمله تفاوت ابر شرکت ها و غول های تولید با کارگاه های کوچک به شمار می رود.

تشخیص کفش تقلبی از اصل

 

– شماره سریال کفش های اورجینال

حتی اگر فرد از طریق روش های معرفی شده قادر به تشخیص کفش اصل از تقلبی نباشد، با مقايسه شماره سریال کفش ها می توان تفاوت را پیدا کرد. اگر مخاطب نتوانست تفاوت مشخصی را بین کفش ها پیدا کند و یا کارگاه تولیدی کفش را با جزئیات و مهارت کامل کپی کرده بود، کاربر می تواند سراغ شماره سریال کفش که زیر زبانه ی آن قرار دارد برود که می توان آن را از وبسایت شرکت مربوطه دریافت کرد. ممکن است بر روی برچسب، مکان مشخصات مانند بارکد و شماره سریال عوض شده و یا اندازه فونت آن کوچک و بزرگ یا اعداد و خطوط کم و زیاد شده باشند که از دیگر نشانه های تقلبی بودن کالا است.

تشخیص کفش تقلبی از اصل

 

– تفاوت جعبه کفش اورجینال با فیک

اگر از مشخصات کفش رد شویم، به جعبه و بسته بندی آن خواهیم رسید. جعبه کفش های اصل بواضحا با جعبه کفش های فیک تفاوت دارند به گونه ای که بر روی آنها شماره سریال، سایز کفش، رنگ و مواردی دیگر نوشته شده است. مخاطب همچنین می تواند عکس جعبه کالا اورجینال را از وبسایت شرکت مربوطه تهیه کرده و با جعبه کفش مورد نظر مقایسه کند.

تشخیص کفش تقلبی از اصل

و در آخر نیز باید راجع به فروشگاهی که قصد خرید از آن را دارید, تحقیق کنید. چه آنلاین و چه حضوری, دنبال افرادی بگردید که قبلا از فروشگاه خرید کرده و از آن راضی بوده اند که با توجه به تجربیات کاربران و زمینه فعالیت بلند مدت فروشگاه آنلاین سامان شوزز، خرید کفش اورجینال از آن به صرفه خواهد بود.

اینستاگرام سامان شوزز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *