اطلاعات عمومی

چگونه کفش خود را تزیین کنیم؟ | آموزش تزئین کفش با ایده های جدید

آموزش تزئین کفش با ایده های جدید

از کفش های قدیمی و تکراری خسته شده اید؟ نمیدانید با آنها چه کار کنید؟ سرمایه و وقت کافی برای خرید یک جفت کفش جدید ندارید؟ کفشی که طرح دلخواه خودتان را داشته باشد پیدا نمیکنید؟ آیا استایل خاصی برای کفش خود در نظر دارید اما آن را پیدا نمیکنید؟
هر کسی یک یا چند جفت کفش قدیمی دارد که هنوز هم قابل استفاده هستند اما از ظاهر تکراری آنها خسته شده اند. شاید بخاطر مشغله کاری زمان یا سرمایه کافی برای خرید کفش را نداشته باشید, شاید هم طرح و استایل مد نظر خود را در ویترین مغازه ها پیدا نمیکنید. در چنین موقعیت هایی بهتر است راه حل های کم هزینه تر و راحت تری را انتخاب کنید. یکی از این راه حل ها, تزئین کفش های نو یا قدیمی خود میباشد.

آیا تزئین کفش ها به آنها آسیب میرساند؟

به طور معمول بیشتر طرح تزئین کفش را روی کفش های قدیمی اجرا میکنند. همان طور که انتظار میرود, یک جفت کفش قدیمی دیگر چیزی برای از دست دادن ندارد, اما باز هم به این معنی نیست که تزئین آن ها باعث آسیب میشود. کار طراحی و دستکاری ظاهری کفش ها نیز اصول خود را دارد و با رعایت آن ها هیچ آسیبی به کفش خود نخواهید زد.
یکی از مهم ترین مواردی که باید رعایت کنید, استفاده از چسب مناسب است. برای مثال اگر قصد دارید تیکه ای پارچه را روی سطح کفش خود بچسبانید, باید از قلمو و چسب رقیق شده ای مانند چسب پوس استفاده کنید تا بین پارچه و سطح کفش حباب ایجاد نشود. در استفاده از باقی مواد و ابزار کار نیز باید دقت به خرج دهید و با جستجو مطمئن شوید که برای کفشتان مشکلی ایجاد نکنند.
برای تزئین کفش های نو خود نیز سعی کنید تمامی موارد را رعایت کنید و به کفش خود آسیب نزنید. به این ترتیب کفشی با استایلی کاملا متفاوت و باب میل خود خواهید داشت.
اصول تزئین کفش ها

چه نوع چسبی برای تزیین کفش استفاده کنیم؟

تقریبا هر نوع ایده ای برای دیزاین کفش در نظر داشته باشید, به چسب احتیاج پیدا خواهید کرد. اگر قصد شما فقط ترمیم کفش باشد, کار شما فقط با چسب راه می افتد.
اگر کفش شما آسیب زیادی دیده, بهتر است آن را به کفاشی ها بسپارید چرا که هم چسب های مخصوصی نیاز دارد و هم ابزار لازم برای نگهداری کفش تا زمانی که چسب خشک شود. اگر کفش شما به صورت سطحی آسیب دیده است و پارگی کمی دارد, میتوانید از چسب قطره ای استفاده کنید‌. این چسب هم سریع خشک میشود و هم محکم دو قطعه را به هم می‌چسباند. برای کار تعمیر به هیچ عنوان از چسب چوب استفاده نکنید چرا که باعث خراب شدن کفش میشود. اما در کار های تزئینی و دیزاین ظاهر کفش خود میتوانید از آن استفاده کنید و مشکلی پیش نخواهد آمد. بجز این چسب ها به موارد دیگه ای نیز نیاز پیدا خواهید کرد, مانند اسپری چسب و… .
چسب مناسب کفش

چند ایده برای تزئین کفش مجلسی و اسپرت

روش های زیادی برای تزئین کفش وجود دارد و در همه آنها دقت و خلاقیت حرف اول را میزند. تهیه ی لوازم مورد نیاز برای طراحی و تغییر ظاهر کفشتان به هیچ عنوان کار سخت و پر هزینه ای نیست. کافی است ابتدا یک نوع طراحی خاص را برای کفش خود در نظر بگیرید و سپس با توجه به آن لوازم مورد نیاز کارتان را تهیه کنید. لوازم مورد نیاز و کمی خلاقیت, تنها چیزی است که شما نیاز دارید. در این بخش چند ایده ی جالب و دوست داشتنی را برای دیزاین کفش های مجلسی و اسپرت به شما معرفی میکنیم.

 

تزئین کفش با اکلیل

لوازم مورد نیاز: اکلیل با رنگ های دلخواه, چسب چوب, لیوان یکبار مصرف, قلمو, چسب نواری, اسپری چسب (میتوانید از اسپری مو هم استفاده کنید)
برای آن که درون کفش و زیر آن کثیف نشوند, آن ها را با چسب نواری بپوشانید. کل سطح معلوم کفش را با قلمو چسب چوب بزنید. اگر طرح خاصی در نظر دارید قسمت هایی که نمیخواهید اکلیل داشته باشند را با دقت چسب نواری بزنید تا کثیف نشوند. میتوانید رنگ های مختلف اکلیل را در لیوان یکبار مصرف با هم ترکیب کنید و یا جداگانه از آن ها استفاده کنید. سطحی که به آن چسب چوب زده اید را با اکلیل به طور کامل پوشش دهید. بگذارید تا خشک شود و بعد دوباره روی همان سطح چسب چوب و اکلیل بزنید. بعد از آن که چسب چوب به طور کامل خشک شد, روی کفش را اسپری چسب بزنید تا هنگام راه رفتن اکلیل ها پخش نشوند. بعد از خشک شدن اسپری چسب نیز میتوانید چسب نواری را جدا کنید و از کفش هایتان استفاده کنید.

تزئین کفش با اکلیل

تزئین کفش پاشنه بلند با روبان

لوازم مورد نیاز: یک جفت کفش پاشنه بلند (کفش های چانکی برای این دزاین مناسب ترند), روبان همرنگ با کفش (5 سانتی متری), قیچی, چسب قطره ای, نخ و سوزن, کش 7 سانتی متری, چسب پارچه ای
با روبان یک پاپیون بزرگ درست کنید. کش را به اندازه دور مچ پا برش بزنید و آن را روی دو طرف چسب پارچه ای بچسبانید. یک مربع کوچک دیگر از چسب پارچه ای جدا کنید. یک طرف آن را به کش و طرف دیگرش را با چسب قطره ای به پاپیون بچسبانید. به این ترتیب پاپیون را به کش مورد نظر خود وصل کرده اید. برای استفاده نیز ابتدا کش را بپوشید. سپس کفش را به پا کنید و کش را روی بند آن تنظیم کنید‌. حال شما دارای یک جفت کفش مجلسی بسیار شیک هستید.
تزئین کفش با روبان

تزئین کتونی

لوازم مورد نیاز: ماژیک, لاک یا رنگ آکریلیک با و یک جفت کتونی سفید رنگ
کتونی های خود را کاملا تمیز کنید. با مداد یا ماژیک طرح دلخواهتان را روی آن بکشید. سپس با دقت و رعایت جزئیات, درون طرح ها را به سلیقه ی خود رنگ کنید. اجازه دهید کفش هایتان کاملا خشک شوند. بعد از خشک شدن, میتوانید بند های کتونی را ببندید و از آن استفاده کنید.

 

اینستاگرام سامان شوزز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *