اطلاعات عمومی

چه رنگ کفشی را با چه رنگ لباسی ست کنیم؟ | نکات ست کردن کفش و لباس

ست کردن رنگ کفش و لباس

از دغدغه هایی که مخاطبین همواره هنگام خرید کفش و کتونی داشته اند، ست کردن آنها با کدام طیف از رنگ و لباس است. قطعا هر فردی در کمد خود چندین رنگ کفش و کتونی دارد که گاهی اوقات ساعت ها قبل پوشیدن آن ذهن خود را درگیر ست کردن کفش با لباس خود می نماید. با همراهی ما در این مقاله، دیگر نیازی نیست هنگام بیرون رفتن و مهمانی ها ذهن خود را درگیر پوشیدن و ست کردن رنگ ها کنید. با ما باشید تا در ادامه متن به اصول ست کردن کفش با لباس و همین طور پاسخ سوالات خود دست یابید.

اصول و نکات ست کردن کفش و لباس

هنگام ست کردن کفش با لباس، یک سری اصول و قوانین نانوشته وجود دارند که قبل از آنکه سراغ اصل مطلب برویم باید آن را ذکر کنیم.

 1. قبل از هر چیزی باید مخاطب بداند که ست کردن به معنی یکرنگ یا هم رنگ بودن نیست. گاهی با پوشیدن دو یا چند رنگ متفاوت، ترکیب چشمگیری به وجود خواهد آمد.
 2. رنگ و جنس کفش خود را مناسب با فصل حاضر انتخاب نمایید. مخاطب می تواند رنگ های شاد و روشن را برای تابستان و بهار و رنگ های تیره را برای پاییز و زمستان استفاده نماید. هم چنین کفش های پارچه ای و نازک را برای فصول سرد و کفش های چند لایه و محکم را برای فصول گرم کنار بگذارد.
 3. کاربر باید همیشه این را به یاد داشته باشد که جنس و کیفیت باید اولویت اول هنگام خرید کفش باشد. قطعا سلامتی مخاطب اهمیت والا تری از طراحی های فانتزی بر روی یک جفت کفش دارد.
 4. هوشمندانه ترین انتخاب رنگ برای ست کردن کفش با لباس، رنگ مشکی بوده چرا که با طیف گسترده ای از انواع رنگ قابلیت ست کردن را دارد.
 5. مخاطب این را به یاد داشته باشد که رنگ شکلاتی در کفش های مجلسی بیشتر از رنگ قهوه ای روشن کاربرد دارد.
 6. آخرین نکته ای که باید رعایت کرد، نظافت کفش ها است. مرتبا تمیز کردن کفش و کتونی هم باعث می شود عمر آنها زیاد شود و هم تاثیر بسیار و مستقیمی بر روی استایل کاربر دارد.

چه رنگ کفشی را با چه رنگ لباسی ست کنیم؟

کفش های اسپرت، کتونی و البته مجلسی از طیف گسترده رنگی و انواع زیادی برخوردارند. به همین دلیل بسیاری از افراد هنگام ست کردن کفش با لباس خود یا دو دل می شوند و یا به مشکل بر خواهند خورد. با ما باشید در ادامه این بخش تا به معرفی رنگ های مناسب برای ست کردن با یکدیگر بپردازیم.

 • کفش سفید رنگ

در بین کتونی و اسنیکر ها به جرئت می توان گفت که پرطرفدار ترین رنگ آن، رنگ سفید است. این رنگ قابلیت آن را دارد که با هر رنگ دیگری ست شود، از رنگ های شاد و گرم گرفته تا به رنگ های سرد و تیره می رسد. درست است که کفش سفید را می توان با هر رنگ قابل تصوری ست کرد، اما کفش سفید و شلوار جین استایلی است که همیشه تازگی داشته و هیچ گاه از جذابیت آن کم نخواهد شد. از دیگر رنگ هایی که با رنگ سفید بسیار چشمگیر خواهند بود، می توان به رنگ های پاستی اشاره کرد که به در بین افراد نوجوان طرفداراران بسیاری دارد.

 • کفش سیاه رنگ

وقتی بحث ست کردن کف با لباس می شود همه می دانند که رنگ سیاه و مشکی جزء اولین انتخاب ها برای پوشیدن است. البته که کفش سیاه رنگ این قابلیت را دارد که دیر تر از سایر رنگ ها کثیف شود که این موضوع خود تاثیر مستقیمی بر روی استایل مخاطب دارد. این رنگ را که برای هر سن و جنسیتی مناسب است می توان مانند کتونی سفید, با شلوار جین ست کرد که همواره جزء انتخاب های برتر است. هر چند مشکی با بیشتر رنگ ها ست می شود اما یک استثناء برای آن وجود دارد و آن هم رنگ های پاستلی بوده و به طور قطع ترکیب این دو رنگ، ترکیب جالبی نخواهد بود.

 • کفش قرمز رنگ

در ست کردن کفش با لباس، این رنگ کفش به طور معمول بیشتر در کمد خانم ها و برای مراسم های خاص پیدا می شود. مخاطب می تواند برای ست کردن این رنگ از طیف های رنگی خنثی و تیره مثل سیاه و سرمه ای یا آبی استفاده نماید. البته برای استایل های مجلسی می توان کفش قرمز را با رنگ های نزدیک به آن همانند صورتی، زرد و نارنجی نیز ست کرد. از دیگر انتخاب های مناسب و محبوب کاربران که جهت ست کردن با کفش قرمز به کار می رود، رنگ سرخ آبی و صورتی پررنگ هستند که برای مراسمات همواره جزء اولویت ها بوده اند.

 • کفش زرد رنگ

در ست کردن کفش با لباس، کفش زرد رنگ تقریبا بیشترین میزان جلب توجه را بین سایر رنگ ها داشته و بسیار زیبا و جذاب است. این رنگ با رنگ های متضاد خود مانند سرمه ای، آبی، بنفش می تواند بسیار جذاب نمایان شود. همچنین ترکیب کتونی زرد با رنگ های هم خانواده مانند قرمز، سبز، نارنجی و یا لباس های مشکی و سفید رنگ ترکیب چشمگیری خواهد بود.

 • کفش طوسی رنگ

از آن جایی که این رنگ از موارد پر تکرار در ست کردن کفش با لباس است، احتمالا هر مخاطبی یک جفت کفش طوسی رنگ در جاکفشی خود دارد. این رنگ کفش در استایل های خیابانی با همه رنگ های خنثی از جمله مشکی و خود طوسی قابلیت ست کردن را دارد. این رنگ را همچنین در استایل های رسمی می توان با رنگ های صورتی، آبی و خود طوسی ست کرد.

 • کفش سرمه ای رنگ

یکی از بهترین رنگ ها برای بوت های زمستانی و پاییزی، رنگ سرمه ای بوده که خصوصا در بوت های چوکا زیبایی خود را به نمایش می گذارد. اهمیتی ندارد که مخاطب لباس های اسپرت یا مجلسی پوشیده باشد، می توان به راحتی این رنگ کفش را با هر لباسی ست کرد. این نکته نیز نباید فراموش شود که در صورت هم رنگ بودن لباس با کفش، رنگ لباس باید یک درجه تیره تر باشد.

 • کفش قهوه ای رنگ

رنگ قهوه ای جزء اولین انتخاب ها برای کفش مجلسی آقایان است. این رنگ کفش را می توان در هر مراسمی از میهمانی های خانوادگی و صمیمی گرفته تا جلسات اداری و رسمی به پا کرد. البته مخاطب این را به یاد داشته باشد که هر مقدار رنگ در کفش روشن تر باشد، استایل بیشتر غیر رسمی می نماید. البته مانند استایل های قبلی سعی در آن است که در صورت هم رنگ بودن لباس و کفش، لباس یک درجه پررنگ تر یا کمرنگ تر باشد. این اصل برای آن است که منظره ای یکدست و کسل کننده به وجود نیاید.

 • کتونی رنگی

در آخر به طور کلی توضیح کوتاهی راجع به کتونی های رنگی خواهیم داد. در صورت علاقه کاربر به کتونی های رنگی، شلوار جین همیشه مناسب ترین انتخاب برای آنها خواهد بود. در این مورد نیز امکان پوشیدن شلوار هم رنگ با کفش وجود دارد اما بهتر است مراقب یکدست نشدن استایل بود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *